KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Archeoskanzen Březno u Loun.
V Archeoskanzenu Březno u Loun si vyzkoušíte i různé pravěké aktivity
Archeoskanzen Březno u Loun. 
Autor / zdroj foto: archeoskanzenbrezno.cz

Archeoskanzen Březno u Loun / Louny-Březno

Chcete vidět repliky staveb a obydlí období neolitu, doby železné, stěhování národů a období raně slovanského? Pak si nenechejte ujít návštěvu Arcehoskanzenu v Březně u Loun. Vyzkoušíte si tady i různé pravěké aktivity.

Archeoskanzen Březno u Loun je muzeum v přírodě, nacházející se na významné archeologické lokalitě. Jsou zde k vidění repliky staveb a obydlí období neolitu, doby železné, stěhování národů a období raně slovanského, postavené na základě místních nálezů, doplněné o zahrádky, vybavení, probíhají zde archeologické experimenty, návštěvníci mají možnost vyzkoušet si různé pravěké aktivity. 

Programy pro školy
Interaktivní programy pro školní skupiny probíhají po předchozí domluvě s vedoucím skanzenu nebo muzejním pedagogem. Od října kvůli nejistému počasí pouze pro menší skupiny (nejvýše jedna třída). Za špatného počasí probíhá program uvnitř neolitického dlouhého domu. Program tady přizpůsobí vašim časovým možnostem a věku, temperamentu a zvídavosti dětí od mateřských škol po univerzitu třetího věku. Pracovníci archeoskanzenu doporučují upozornit předem děti, že se pravděpodobně ve skanzenu umažou. Měly by se proto vhodně obléct a obout.

Otvírací doba a vstupné
Programy obsahují řadu pravěkých řemesel a aktivit k vyzkoušení podle počasí, počtu dětí.. například: mletí mouky na kamenných zrnotěrkách a mlýnu, práce s pazourkovými nástroji, rozdělávání ohně, pravěké technologie opracování kamene, lukostřelbu, společné bubnování, pravěké vyrábění, oblékání... Činnosti se často střídají.

Delší programy mohou po dohodě zahrnovat vaření pravěkého oběda, a aktivity více časově náročné (například výroba mazanice a hliněné stavění, keramika, zpracování kovu, a mnohé další). Děti mají možnost proniknout více do hloubky problematiky a stihnou si něco zajímavého vytvořit (Vhodné pouze pro menší skupiny) 

Programy pro menší skupiny dětí probíhají i v zimně a za špatného počasí... Program pak probíhá uvnitř neolitického dlouhého domu, kde děti stráví čas obklopeni pravěkem ze všech stran. Rozdělají oheň, vyrobí mouku a upečou placky nebo uvaří polévku, vyrobí si kamenné šperky, nástroje nebo zbraně, ozdobí se, společně si zabubnují.

I v chladném období roku můžete se svou třídou prožít zajímavý projektový den nebo uspořádat neobvyklé předvánoční posezení v archeoskanzenu. Pro teplé části roku nabízí možnost obdobného podvečerního programu s přenocováním.

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu archeoskanzenbrezno.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.